GORZKA LEKCJA – WNIOSKI NA PRZYSZŁOŚĆ

Po 12 kolejkach zespół Rysia uzbierał 21 punktów w ligowej tabeli, na które złożyło się 6 zwycięstw, 3 remisy oraz 3 porażki. Spotkania te można było określić jako słabe, dobre a niektóre nawet bardzo dobre w wykonaniu naszej drużyny. W 12 pierwszych meczach zespół strzelił 19 bramek tracąc tylko 14. Niestety 13 mecz w tym sezonie okazał się spotkaniem najgorszym w wykonaniu naszych ulubieńców.

Sobotnie spotkanie od początku nie ułożyło się dobrze. Gospodarze ruszyli do ataku i już w 4min po przejęciu piłki w okolicach pola karnego zdobyli prowadzenie. 5 min później było już 2:0 po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Taki początek meczu spowodował dużo nerwowości i niedokładności w grze gości. Drużyna Rysia nie mogła odnaleźć swojego rytmu a gospodarze skutecznie punktowali. Do przerwy wynik 4:0 nie dawał nadziei na pozytywny rezultat spotkania.

Druga połowa to już nieco odważniejsza gra naszego zespołu, zawodnicy z Lasek zaczęli więcej grać piłką, pokazywać się na pozycję i próbować swoich sił w ofensywie. Niestety nieco lepsza gra nie obroniła zawodników przed błędami własnymi i stratą dwóch kolejnych bramek. Najpierw po rzucie rożnym rozegranym na krótko, później po pięknym uderzeniu zza pola karnego w okienko bramki Rysia. Nie zdeprymowało to gości, którzy chcieli jak najbardziej zretuszować niekorzystny wynik. Efektem tego była bramka strzelona przez Bartłomieja Bochenka. Teresin odpowiedział jeszcze jednym trafieniem z kontrataku i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 7:1.

Była to najbardziej dotkliwa porażka Rysia w tym sezonie. W meczu zabrakło wszystkiego po trochę, lepszego przyjęcia piłki, szybszego podejścia, wzięcia odpowiedzialności, koncentracji. Te wszystkie elementy zawiodły w sobotni poranek. Była to gorzka lekcja, jednak z takich porażek trzeba wyciągać wnioski. Drużyna musi zapomnieć o tym meczu i skupić się na następnym celu jakim jest spotkanie domowe z zespołem Piasta Piastów.