Grom wieczorową porą

W 8 kolejce Ligi Okręgowej Ryś zmierzył się z drużyną Gromu Warszawa na boisku na ulicy Okopowej. Mecz rozpoczął się w piątek o godzinie 20:00 i obydwie ekipy zaczęły walkę o 3kt.

Pierwszy kwadrans spotkania przebiegał spokojnie, Grom miał więcej posiadania piłki ale nasza drużyna dobrze kontrolowała ataki przeciwnika. Po tym czasie gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i atakować z większą siłą. W 17 min ekipa z Warszawy wykorzystała niezdecydowanie obrony Rysia i otworzyli wynik spotkania. Zawodnicy Gromu poczuli krew i do końca pierwszej połowy nie pozwolili na oddanie kontroli nad meczem.

Druga połowa zaczęła się od dwóch szybkich bramek, strzelonych niestety przez piłkarzy gospodarzy. Najpierw w 47 minucie Grom wykorzystał rzut rożny, a następnie w 55 min podwyższyli prowadzenie wykorzystując błędy w obronie Rysia. Pomimo niekorzystnego wyniku ekipa z Lasek starała się złapać kontakt. Warszawiacy oddali nieco pola po zdobyciu 3 bramki, a zawodnicy gospodarzy podeszli wyżej. Efektem tego były dwie wypracowane sytuacje strzeleckie z 18 metra, jednak w obydwu przypadkach piłka minimalnie chybiała bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było ty  razem. To gospodarze strzelają ostatnią bramkę w tym meczu. W 85 min strzałem z pola karnego napastnik Gromu ustalił wynik na 4:0.

Nasza ekipa musiała uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanych rywali. Przed naszymi zawodnikami tydzień przygotowań do następnego meczu, w którym to na własnym stadionie podejmą drużynę z Nadarzyna. Walka o ligowe punkty wciąż trwa, drużyna nie podda się a zawodnicy są zmotywowani do rehabilitacji!