Okiem Rysia z Łukaszem Pamiętą

R: Jest to pierwszy wywiad po objęciu przez Pana funkcji prezesa klubu. Jakie to uczucie pełnić taka rolę?
ŁP: Już nie taka nowa, funkcje pełnie już od maja 2019 (śmiech). A co do uczuć mogę tylko powiedzieć, że wyśmienicie. Klub rozwija się, tworzymy nowe drużyny, uruchamiamy nowe sekcje, a zawodników ciągle przybywa – czego chcieć więcej.
R: Co skłoniło do zaangażowania się w działalność sportową ?
ŁP: Powiedziałbym raczej organizacyjną. Będąc wieloletnim zawodnikiem klubu widziałem jak klub funkcjonuje i na jakich obszarach należy się skupić, aby było lepiej. Zarówno miejsce gdzie znajduje się klub jak i w samym klubie jest ogromny potencjał – wystarczyło trochę pracy i zaangażowania .
R: Jakie są Pańskie priorytety na tym stanowisku?
ŁP: Priorytetem jest ciągły rozwój zarówno pod względem sportowym jaki i organizacyjnym.
R: Nie wszyscy nasi czytelnicy wiedzą, że nadal jest Pan aktywnym zawodnikiem Rysia. Ciężko łączy się obydwie role?
ŁP: Raczej byłem. Obecnie realizuje się jako działacz sportowy (śmiech). Jestem oczywiście zgłoszony do rozgrywek seniorskich i w razie potrzeby jestem do dyspozycji trenera pierwszego zespołu
R: Jak przedstawia się wizja przyszłości LKS Ryś Laski?
ŁP: Wielosekcyjny Klub Sportowy z seniorską drużyną piłkarską w mazowieckiej IV lidze.
R: Czyli wiemy jak to ma wyglądać przyszłość miejmy nadzieje że niedaleka ale, skupmy się na teraźniejszości. Co od momentu przejęcia funkcji Prezesa, udało się Panu zrobić?
ŁP: Lepiej pasuje tu stwierdzenie „udało się Nam”. Ponieważ to co udało się osiągnąć, jest zasługą wielu życzliwych ludzi. Nie tylko tych bezpośrednio związanych z klubem, ale również z Urzędu gminy Izabelin oraz Centrum Kultury Izabelin. Chciałbym tutaj szczególnie podziękować Pani Dorocie Zmarzlak, radnemu Piotrowi Dziewickiemu, Broni Bieńkowskiej oraz nieocenionej Basi Borys
R: Klub stawia na szkolenie młodzieży. Proszę przybliżyć strukturę szkolenia młodzieży w naszym klubie?
ŁP: Staramy się aby piłka przynosiła radość naszym zawodnikom. Stawiamy na wpajanie odpowiednich wzorców, gdyż nie szkolimy tylko piłkarzy ale przede wszystkim ambitnych młodych ludzi. Sport ma wychowywać, a w naszej akademii kładziemy nacisk nie tylko na aspekt sportowy, ale jak wyżej wspomniałem – wychowawczy. Piłka ma uczyć, bawić i wychowywać.
R: Jak Pan ocenia miniony niestety niedokończony sezon pod względem sportowym i jakie są cele na obecny sezon 2020/2021?
ŁP: Myślę, że drużyna miała swoje lepsze i gorsze momenty podczas poprzedniego sezonu. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia, zarówno zawodnicy jak i sam klub. Naszą drużynę stać na to, aby być w czołówce ligowej tabeli. Dlatego przyjęliśmy z pokora 9 miejsce w minionej kampanii. Mam nadzieję, że w obecnym sezonie pokażemy pełnie naszego potencjału.
R: Czego życzyłby Pan sobie i klubowi?
ŁP: Przede wszystkim aby LKS Ryś Laski stał się klubem znanym zarówno z dobrego poziomu sportowego jak i organizacyjnego.
R: Dziękuję bardzo za wywiad, życzę powodzenia w przyszłości.
ŁP: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich sympatyków Rysia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *