Okiem Rysia

Startujemy z nowym cyklem wywiadów! Na pierwszy ogień Trener drużyny seniorskiej Michał Piros.

Trener Michał Piros

JAK TRENER OCENIA OKRES PRZYGOTOWAWCZY ? 

Zdecydowanie większa część zawodników, przepracowała ten okres zgodnie z tym co było zakładane i to na tych zawodnikach opierać będzie się kadra meczowa w początkowej fazie sezonu. Zawodnicy, którzy z różnych przyczyn nie przepracowali tego okresu na wymaganym poziomie będą musieli jak najszybciej nadrobić ten czas. Przyczyny  nieobecności były różne. Od obowiązków służbowych, przez obowiązkowe obozy związane ze studiami, wyjazdy rekreacyjne czy drobne urazy. To był długi i intensywny czas, ale takie były potrzeby. Te siedem tygodni pracy musi przynieść efekt. Badania diagnostyczne pokazują, że zaliczyliśmy jako zespół progres w stosunku do okresu zimowego. Reasumując, jestem zadowolony ale również świadomy tego, że wszystko zweryfikują rozgrywki ligowe. 

CZEGO TRENER SPODZIEWA SIĘ PO LIDZE OKRĘGOWEJ ?

Zdecydowanie wyższego poziomu niż w poprzednich rozgrywkach. Każdy mecz będzie wyrównany, a o wyniku będą decydowały detale. Analizując kadry poszczególnych zespołów z tej ligi, dostrzegłem wiele nazwisk z piłkarską przeszłością. Są też tacy, którzy byli obserwowani przeze mnie podczas pracy w poprzednim klubie. Nie znam tej ligi aż tak dobrze, nie monitorowałem jej wcześniej  jako całość, bardziej interesowały mnie  jednostki, dlatego musimy jak najszybciej poznać specyfikę i wymagania tych rozgrywek. Podobna sytuacja była zimą, gdy obejmowałem zespół. Poradziliśmy sobie wtedy i teraz nie będzie inaczej. Jesteśmy beniaminkiem, ale nie zamierzamy płacić frycowego. Od pierwszej kolejki chcemy zaakcentować swoją obecność w tej lidze. 

CZY PIERWSZY MECZ W ROLI GOSPODARZA STAWIA NAS W LEPSZEJ SYTUACJI ?

W rundzie wiosennej wygraliśmy wszystkie spotkania na własnym obiekcie. To fakt, że zbudowaliśmy tutaj małą twierdzę. Teraz zaczynamy nowy rozdział, ale wartości na których pracujemy pozostają niezmienne. Nie ma znaczenia czy gramy u siebie, na wyjeździe, z liderem czy ostatnim zespołem. Do każdego meczu podchodzimy z taką samą chęcią rozstrzygnięcia go na swoją korzyść. Nikogo się nie przestraszymy i nikogo nie zlekceważymy. 

PRZED NOWYM SEZONEM DOŁĄCZYŁO DO NASZEGO ZESPOŁU KILKU ZAWODNIKÓW. JAK TRENR OCENI WZMOCNIENIA ?

Czy to będą wzmocnienia zweryfikuje boisko. Każdy z nowych zawodników musi ciężko pracować na swoją pozycję w zespole. Mieliśmy spory deficyt jeżeli chodzi o zawodników o statusie młodzieżowca, który uzupełniliśmy czterema zawodnikami. Kolejnych dwóch to też młodzi zawodnicy, ale doświadczeni, ograni na poziomie IV ligi, gdzie odgrywali znaczące role. Średnia wieku w zespole jest niższa niż jeszcze pół roku temu. Czy sportowo jesteśmy mocniejsi zweryfikuje boisko. 

OD PRZYJŚCIA TRENERA DO LASEK MINĘŁO PÓŁ ROKU. JAK OCENIA TRENER TEN OKRES ?

Pozytywnie. Do podjęcia pracy przekonała mnie wizja kilku osób. To projekt długofalowy, ale zmiany można już zaobserwować. Cieszy dobra współpraca z władzami gminy. Wszystko wymaga czasu, ale małymi krokami, z każdym tygodniem widać te drobne zmiany. Dużo pracy przed nami, bo poprawy wymagają wszystkie obszary. Sportowy, organizacyjny, finansowy czy infrastrukturalny.  Wierzę w to, że determinacji, pomysłów i zaangażowania nie zabraknie, a tych osób związanych z Rysiem będzie z każdym miesiącem więcej. Silna społeczność i wspólny cel to fundamenty do dalszego rozwoju, a ciągła chęć rozwoju to element, bez którego ciężko o sukces. 

CZEGO ŻYCZYĆ TRENEROWI I DRUŻYNIE W NAJBLIŻSZEJ RUNDZIE?


Zdrowia i odrobiny szczęścia. O resztę zadbamy sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *