OSTATNI GWIZDEK W RUNDZIE JESIENNEJ

Końcowym przeciwnikiem seniorskiego zespołu Rysia Laski była ekipa Milanu Milanówek. Gospodarze przed spotkaniem mieli na koncie 25pkt, co plasowało ich nieco wyżej w ligowej tabeli. Goście natomiast punktów uzbierali 24 znajdując się na 9 miejscu. Mecz ten, miał więc zadecydować o kolejności tych zespołów w tabeli przed przerwą zimową.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, miejscowy Milan był drużyną, która dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak zawodnicy Rysia również tworzyli zagrożenie szczególnie po akcjach oskrzydlających. Po około 20 min zaciętej walki gospodarze zdobyli bramkę, którą sędzia słusznie anulował odgwizdując przewinienie napastnika na obrońcy Rysia. Zespół z Milanówka przed przerwą strzelił jeszcze jednego gola, który również został anulowany ze względu na pozycję spaloną. Goście odpowiedzieli natomiast groźnymi stałymi fragmentami gry, w których zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi aby zamienić je na zdobycz punktową. W końcówce pierwszej połowy doszło do groźnego zderzenia pomiędzy rozpędzonym napastnikiem Milanu a bramkarzem Rysia, który wybiegł poza pole karne aby wybić piłkę. Poobijani zawodnicy wrócili na boisko, a sędzia odgwizdał koniec połowy.

Remisowy wynik do przerwy spotkania nie zadowalał żadnej ekip w 100%. Przed długą przerwą obydwie ekipy miały ochotę zagrać o pełną pulę, aby z dobrymi nastrojami oczekiwać rundy wiosennej.

W drugiej połowie to gospodarze byli zespołem bardziej konsekwentnym. Tworzone przez Milan sytuacje bramkowe były coraz groźniejsze i w końcu doprowadziły do objęcia prowadzenia po dość kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia przyznał „niekorzystny” przywilej korzyści gościom, którzy natychmiast stracili piłkę i po dwóch dobrych podaniach napastnik Milanówka strzelił bramkę. Niedługo potem było już 2:0. Milan zaskoczył rozegraniem rzutu rożnego i podwyższył prowadzenie. Rysiom pomimo prób do końca spotkania nie udało się trafić do siatki przeciwnika. Zespół z Milanówka zasłużenie dopisuje sobie 3pkt i awansował na 5 pozycję w tabeli.

Po tej porażce zespół z Lasek utrzymał zdobycz punktową oraz swoją pozycję w rankingu. Po ostatnim gwizdku w rundzie jesiennej wracamy na tarczy, jednak z podniesionymi głowami, gdyż postawiliśmy ciężkie wymagania gospodarzom. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie okazane w tym spotkaniu oraz przez całą rundę jesienną. Ten wynik jest również waszą zasługą. Z ligą żegnamy się do Marca, a w między czasie naszą drużynę czeka mnóstwo pracy w okresie przygotowawczym.