Pierwsza domowa przegrana 馃槩

Mecz z zawodnikami ze Z艂otok艂osu by艂 5 spotkaniem Rysia w obecnym sezonie Ligii Okr臋gowej. Dotychczasowy bilans naszej ekipy wynosi艂 2 zwyci臋stwa, 1 remis, 1 pora偶ka. Mecz rozpocz膮艂 si臋 o godzinie 17:00 w niedziel臋.

Go艣cie zacz臋li spotkanie od wysokiego pressingu, z kt贸rym Rysie w pocz膮tkowej fazie dobrze sobie radzi艂y. Nasza dru偶yna mia艂a wi臋ksze posiadanie pi艂ki, co niestety nie prze艂o偶y艂o si臋 na sytuacje bramkowe. W 24 minucie strza艂 Przemys艂awa Pietrajtysa w polu karnym przeciwnika przechwyci艂 Marcin Gonczarek i celnym strza艂em pokona艂 bramkarza. Rado艣膰 z prowadzenia nie trwa艂a nawet minuty. Po serii b艂臋d贸w indywidualnych zawodnik Per艂y wszed艂 dryblingiem w pole karne i momentalnie doprowadzi艂 do remisu. Dla zawodnik贸w go艣ci by艂 to sygna艂 do ataku, przeciwnicy byli zmotywowani i chcieli udokumentowa膰 przewag臋. Na nieszcz臋艣cie w 41 minucie to im si臋 uda艂o. Po do艣rodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska, nieupilnowany napastnik Per艂y strza艂em g艂ow膮 da艂 prowadzenie swojej ekipie.

Po przerwie obraz gry nie uleg艂 zmianie, Rysie pr贸bowa艂y budowa膰 atak pozycyjny a go艣cie odpowiadali gro藕nymi kontratakami. W 55 minucie jeden z nich zaowocowa艂 bramk膮 na 1:3. Rysie pr贸bowa艂y stwarza膰 sytuacje ale by艂o ich jak na lekarstwo. Dopiero w ostatnich minutach spotkania nasza dru偶yna mia艂a szans臋 na zdobycie bramki, jednak nie uda艂o si臋 ich wykorzysta膰.

Ostatecznie mecz zako艅czy艂 si臋 wynikiem 1:3. Zawodnicy go艣ci byli w tym meczu bardziej zaanga偶owani, grali szybciej i agresywniej. Co prze艂o偶y艂o si臋 na obraz gry. Rysie natomiast przespa艂y znaczn膮 cz臋艣膰 meczu, budz膮c si臋 tylko momentami. Gratulujemy Perle zwyci臋stwa i 偶yczymy powodzenia w nast臋pnych meczach.

Dzi臋kujemy kibicom zgromadzonym na stadionie, kt贸rzy nas wspierali pomimo s艂abej dyspozycji. Ju偶 za tydzie艅 wyjazd na ci臋偶ki teren do Milan贸wka i walka o punkty ligowe rozpocznie si臋 na nowo.