PIERWSZA DOMOWA PRZEGRANA W 2019.

Dwunasta kolejka Ligii Okręgowej mogła być wyjątkowa z kilku powodów. Pierwszym z nich była szansa na zdobycie 3pkt a tym samym spłaszczenie górnej części tabeli. Po drugie przy dobrym wyniku drużyna seniorów mogła zamknąć rok kalendarzowy bez porażki na własnym stadionie w lidze. W ciągu tego czasu Rysie rozegrały na obiekcie przy Wieczorka 15 ligowych spotkań, w których nie oddali 3pkt żadnemu rywalowi. Niestety w sobotę ta passa została przerwana i to drużyna Ursusa II Warszawa wygrała spotkanie 0:1. Dzięki temu zwycięstwu oraz porażce Sparty Jazgarzew ( 1:3 z Teresinem ), rezerwy Ursusa wskoczyły na pozycję lidera.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00 i już po 5min bramkarz drużyny Rysia musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pięknym strzałem z linii pola karnego popisał się pomocnik drużyny gości, futbolówka powędrowała w samo okno bramki nie dając szans do interwencji. Prowadzenie nie było jedyną złą wiadomością w pierwszym kwadransie meczu, gdyż już po 15min gospodarze musieli grać jednego zawodnika mniej. Kapitan Rysia otrzymał 2 żółte kartki za dwa popełnione faule i sędzia po długim namyśle zdecydował się odesłać zawodnika z boiska. Początkowo negatywnie wpłynęło to na drużynę z Lasek. Strata bramki oraz zawodnika podłamała zawodników i to Ursus prowadził grę. Z czasem jednak sytuacja uległa zmianie, kilka groźnych stałych fragmentów gry utwierdziło w przekonaniu, że mecz jeszcze nie jest skończony, a drużyna z Warszawy nie może przedwcześnie świętować 3pkt.

Na drugą odsłonę Rysie wyszli zmotywowani, gotowi walczyć o każdy centymetr boiska aby zmienić wynik spotkania. Niestety pomimo tego, że nasza drużyna długimi momentami przeważała i stworzyła kilka dobrych sytuacji bramkowych nie udało się odwrócić wyniku spotkania. Pomimo porażki, zawodnicy mogą z czystym sumieniem spojrzeć w lustro. Pomimo dwóch silnych ciosów z początku meczu, zawodnicy nie poddali się i pokazali charakter. Zabrakło niewiele aby cieszyć się razem z kibicami, jednak to drużyna z Ursusa wywozi z Lasek 3pkt. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym na trybunach za wsparcie, które dodało otuchy zawodnikom!

Na szczęście piłka nożna daje wiele możliwości rewanżu i odbudowania się. Przed drużyną tydzień treningów, a w weekend kolejne starcie w walce o ligowe punkty. Tym razem Rysie udadzą się do Teresina aby zmierzyć się z pogromcą dotychczasowego lidera KS Teresin. Mecz odbędzie się w sobotę 02.11 o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!

#DoBojuRyś
#WspierajSwójLokalnyKlub
#GminaIzabelin
#CentrumKulturyIzabelin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *