„Ręka widmo” w Chlebnii

W minioną sobotę ruszyła 11 kolejka Ligii Okręgowej, Wasi ulubieńcy mierzyli się z LKS Chlebnią na stadionie przeciwnika. Gospodarze znani są w lidze z dobrej gry na swoim obiekcie, na którym to zdobywają większość punktów ligowych. Seniorzy Rysia stanęli przed trudnym testem, który zdali z dobrym wynikiem, pokonując rywala 1-2 oraz zabierając 3pkt na Wieczorka 50.

Mecz od początku był zacięty i obydwa zespoły nie dopuszczały przeciwników pod swoje bramki. Sytuacji było niewiele, jednak to zmieniło się w 22 min spotkania kiedy to niecelne podanie obrońcy gospodarzy w okolicach 20m przechwycił Marcin Gonczarek, który przyjęciem wprowadził się w pole karne przeciwnika i oddał precyzyjny strzał obok bramkarza. Po uzyskaniu prowadzenia goście zyskali na pewności siebie i nie pozwalali na stworzenie sytuacji zawodnikom Chlebnii. Do przerwy Ryś nie oddał prowadzenia i nasi zawodnicy schodzili do szatni z pozytywnym wynikiem.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, chcąc zniwelować straty. Groźne były szczególnie stałe fragmenty gry, bite mocno w światło bramki Rysiów. Jeden z nich został zamieniony na bramkę wyrównującą. Zła decyzja sędziego o odgwizdaniu zagrania ręką naszego kapitana rozpoczęła szereg błędów zawodników z Lasek. Zamiast skupić się na bronieniu Rysie dyskutowali z arbitrem, stracona koncentracja przełożyła się na złe ustawienie oraz nieupilnowanie zawodnika gospodarzy, który bezlitośnie to wykorzystał i oddając strzał z powietrza doprowadził do remisu. Była to 58 min spotkania, więc do zakończenia meczu było jeszcze dużo czasu. Obydwie drużyny chciały go wykorzystać na przechylenie szali na swoją stronę. W 65 minucie rozgrywki kontuzjowanego Dominika Fludra zastąpił dobrze znany Emil Biegun, który po raz kolejny okazał się zabójczym dla rywali Jokerem. Po wyrównaniu mecz zrobił się jeszcze bardziej zacięty i pełen walki. Rozstrzygnięcie przyniósł rzut rożny przyznany ekipie Rysia. Mocna piłka dośrodkowana w pole karne odbiła się od obrońcy gospodarzy, a następnie trafiła w słupek. Po dużym zamieszaniu przypominającym „cybergaja” piłka znalazła Emila, który umieścił ją w siatce sytuacyjnym strzałem. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Zmianom natomiast uległa liczba zawodników gospodarzy na boisku. Z powodu dyskusji z arbitrem, gracz Chlebnii musiał opuścić boisko w końcówce spotkania.

Drużyna Rysia dopisuje sobie bardzo ważne 3pkt czym umacnia się w górnej połowie tabeli. Było to spotkanie wymagające wiele walki oraz charakteru, którego naszym zawodnikom nie zabrakło. Ogromnie dziękujemy naszej stałej ekipie wyjazdowej za wsparcie! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozegranego spotkania, które użyczyli nam gospodarze meczu. Serdecznie dziękujemy @LKS Chlebnia!