REMIS PO DOBRYM MECZU 馃榿

LKS Ry艣 Laski w 7 kolejce Ligi Okr臋gowej zmierzy艂 si臋 z Laur膮 Chylice. Przed tym spotkaniem zesp贸艂 go艣ci by艂 niepokonany i tylko raz zdarzy艂o im si臋 zremisowa膰 (6 kolejka). Gospodarze od pocz膮tku wiedzieli, 偶e b臋dzie to ci臋偶ki mecz i aby wygra膰 musz膮 by膰 dru偶yn膮 oraz da膰 z siebie 100%.

Pierwsza po艂owa przebiega艂a pod zupe艂n膮 kontrol膮 Rysi贸w. Zawodnicy z Chylic gro藕ni pod bramk膮 Osi艅skiego byli jedynie po sta艂ych fragmentach gry. Natomiast po drugiej stronie boiska, bramkarz go艣ci nie m贸g艂 pozwoli膰 sobie na odpoczynek. Najpierw po strzale Ignatowicza uratowa艂 go s艂upek, jednak by艂o to pierwsze ostrze偶enie, po kt贸rym przyszed艂 cios. Prowadzenie gospodarzom zapewni艂 艣wietnie wykonany rzut wolny zza pola karnego autorstwa Marcina Gonczarka. Po bramce Rysie ca艂y czas atakowa艂y i na dalsze efekty nie trzeba by艂o czeka膰. Jeszcze przed przerw膮 pomy艂k臋 w komunikacji mi臋dzy obro艅cami go艣ci wykorzysta艂 Adrian Granoszewski, kt贸ry dobijaj膮c strza艂 Artura Atamana strzeli艂 swoj膮 debiutancka bramk臋 w nowych barwach 鈥 gratulujemy i mamy apetyty na wi臋cej! Przed gwizdkiem ko艅cz膮cym pierwsz膮 ods艂on臋 nie pad艂o ju偶 wi臋cej bramek i zawodnicy z Lasek schodzili na przerw臋 z wynikiem 2:0.

Druga po艂owa przynios艂a niestety odmieniony obraz gry. Nasz zesp贸艂 odda艂 pole czym zach臋ci艂 ekip臋 z Chylic do zabrania g艂osu i uwierzenia w swoje szanse. Zawodnicy Laury tworzyli kolejne sytuacje, kt贸rych nie potrafili wykorzysta膰. Ry艣 odpowiedzia艂 dobr膮, chocia偶 r贸wnie nieskuteczn膮 akcj膮 Gonczarka. Zmarnowana sytuacja dodatkowo zmobilizowa艂a go艣ci, kt贸rzy obudzili si臋 ca艂kowicie i zepchn臋li do defensywy nasz zesp贸艂. Pierwsza bramka dla go艣ci pad艂a po sta艂ym fragmencie gry, a na kolejne trafienie przysz艂o nam czeka膰 a偶 do ko艅c贸wki spotkania. Napastnik gospodarzy wykorzysta艂 b艂膮d obrony Rysia i na 5 minut przed ko艅cem by艂o 2:2. Tym samym limit goli zosta艂 wyczerpany i takim w艂a艣nie rezultatem sko艅czy艂o si臋 spotkanie.

Z jednej strony wynik 2:2 z wiceliderem nie wydaje si臋 z艂y, z drugiej prowadz膮c przewag膮 dw贸ch bramek niewiele zabrak艂o do uzyskania pe艂nej puli w tym meczu. To co najwa偶niejsze to postawa dru偶yny, kt贸ra odbudowa艂a si臋 po dw贸ch gorszych spotkaniach i pozytywnym nastawieniem mo偶e przyst膮pi膰 do pi膮tkowego spotkania z Gromem.Niestety zdj臋膰 z meczu nie posiadamy, ale zrekompensujemy to efektowna bramka Marcina Gonczarka z rzutu wolnego.