Remis z liderem 馃敟

11 kolejka zapowiada艂a wielkie emocje w Laskach. Tym razem nasza dru偶yna mierzy艂a si臋 z obecnym liderem grupy, zespo艂em UKS Orze艂 Baniocha. Go艣cie rozpocz臋li sezon od 9 zwyci臋stw, a w 10 kolejce nieoczekiwanie ulegli wysoko (0:5) zespo艂owi KS Teresin. Gracze Or艂a chcieli zmaza膰 z艂e wra偶enie po ostatnim meczu i wywie藕膰 z terenu Rysia 3pkt.

W pocz膮tkowej fazie meczu to go艣cie stwarzali sobie sytuacje bramkowe, po jednej z nich nasz obro艅ca musia艂 wybija膰 pi艂k臋 z linii bramkowej. By艂o to powa偶ne ostrze偶enie ze strony Or艂a. Po oko艂o 15 minutach nasz zesp贸艂 zacz膮艂 d艂u偶ej operowa膰 pi艂k膮 i podchodzi膰 pod pole karne przeciwnika. Dobry moment gry zosta艂 wykorzystany. Po celnej wrzutce z rzutu ro偶nego, najwy偶ej w polu karnym wyskoczy艂 Przemys艂aw Pietrajtys i mocnym strza艂em nie da艂 szans bramkarzowi rywala. W 36 minucie Rysie wysz艂y na prowadzenie, kt贸rego nie odda艂y ju偶 przed przerw膮.

Druga po艂owa rozpocz臋艂a si臋 ponownie od atak贸w go艣ci. Podra偶niony lider niestety szybko doprowadzi艂 do remisu. Pomocnik Or艂a przedar艂 si臋 skrzyd艂em w nasze pole karne, nast臋pnie min膮艂 kolejnego obro艅c臋 i zdoby艂 bramk臋 wyr贸wnuj膮c膮. Mecz w 47 minucie rozpocz膮艂 si臋 na nowo. Zesp贸艂 z Baniochy zapragn膮艂 wi臋cej i wci膮偶 napiera艂 na bramk臋 Rysi贸w. Nasza ekipa stara艂a si臋 odpiera膰 ataki przeprowadzane przez go艣ci ale nie by艂o to proste zadanie. Mniej wi臋cej od 70 minuty spotkania, mecz przerodzi艂 si臋 w festiwal emocji. Bramkarz Rysia Adrian Osi艅ski wyczynia艂 cuda aby pi艂ka nie wpad艂a do bramki, pomaga艂y mu w tym poprzeczka oraz s艂upki, kt贸re zesp贸艂 Baniochy obija艂 parokrotnie. Ko艅c贸wka przynios艂a jeszcze wi臋cej zdarze艅, trwa艂a wymiana cios贸w pomi臋dzy zespo艂ami. I cho膰 to go艣cie mieli bardzo dobre sytuacje, w tym sam na sam z bramkarzem to nasz goalkeeper postawi艂 mur i nie da艂 si臋 pokona膰 ju偶 do ko艅ca spotkania.

Ostatecznie mecz zako艅czy艂 si臋 wynikiem 1:1. Dru偶yna zostawi艂a du偶o zdrowia na boisku walcz膮c do ostatnich minut o 3pkt. Nie zawiedli zawodnicy, nie zawiedli r贸wnie偶 kibice, kt贸rym chcemy podzi臋kowa膰 za obecno艣膰. W nast臋pnej kolejce czeka nas wyjazd do Ursusa na mecz z SEMPem i b贸j o kolejne ligowe punkty. Do zobaczenia!