Wygrana z Przyszłością 🎊 ☺️

6 meczy – tyle trwała seria spotkań bez zwycięstwa naszej drużyny seniorskiej. 19 Września Ryś pokonał na swoim boisku zespół GLKSu Nadarzyn 6:2. Okazałe zwycięstwo poszło w niepamięć, a następne mecze były dalekie od ideału. W niektórych brakowało szczęścia, w innych skuteczności. Czarna seria została tymczasowo zatrzymana i po długim oczekiwaniu ekipa z Lasek zyskała 3pkt, które są na wagę 6.

W pierwszych minutach spotkania to gospodarze odważniej atakowali. Niewiele zabrakło aby szybko wyszli na prowadzenie, jednak piłka muśnięta przez napastnika Przyszłości minimalnie chybiła. W ciągu następnych minut Rysie zaczęły zyskiwać przewagę. Najpierw Marcin Gonczarek strzelał z pola karnego, ale bramkarz gospodarzy nie miał problemu z obroną. Prowadzenie przyniosła akcja z 44 minuty, w której to zawodnicy z Lasek odważnie podeszli pressingiem goalkeepera z Warszawy. Pod wpływem nacisku podał piłkę do Marcina Gonczarka, który posłał ją w pole karne. Adrian Stępień precyzyjnym strzałem z 10 metra dał upragnione prowadzenie tuż przed przerwą.

W drugiej połowie Rysie kontynuowały dobrą grę i nie dopuszczały gospodarzy do sytuacji strzeleckich. W 75 minucie piłkę na własnej połowie odebrał Dominik Fluder i celnym podaniem uruchomił asystenta przy pierwszej bramce – Marcina Gonczarka. Ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i podwyższył prowadzenie na 0:2. Po tym zdarzeniu Przyszłość chciała odrobić straty, piłkarze z Warszawy zaczęli napierać na bramkę Rysia. Jednak ich ataki były dobrze blokowane przez naszą defensywę. Nasza drużyna nastawiła się na kontry i to się opłaciło. 85 minuta przyniosła 3 bramkę po długim, celnym podaniu Adriana Stępnia. Piłkę przed polem karnym przyjął Kacper Gonczarek, wprowadził się w pole karne i oddał celny strzał w bliższy róg bramki. Było to premierowe trafienie naszego 16 letniego zawodnika i mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Długo wyczekiwane zwycięstwo stało się faktem. Był to solidny mecz w wykonaniu naszej ekipy, pełen zaangażowania oraz woli walki i przede wszystkim skuteczności. Drużyna nie może jednak spocząć na laurach, już za tydzień ostatnie spotkanie w tej rundzie i szansa na kolejne ważne punkty i podniesienie morale przed przerwą. 💪